2020. február 05., szerda 23:21

Kovács Bálint Spanyolországban készül a 24 órás Le Mans-i vb-futamra

Megosztás
Kovács Bálint Spanyolországban készül a 24 órás Le Mans-i vb-futamra

A H-Moto Team a tavalyi sikerek után nem ül a babérjain, hanem a még jobb eredmények elérése érdekében már elkezdte a felkészülést a 2020-as feladatokra. A tavaly az IDM Suzuki Cup sorozatában bajnoki címet szerző Kovács Bálint számára idén az Endurance-világbajnokság lesz a fő csapásirány, míg csapattársa, Kakuszi Ádám a hatszázasok között is kipróbálja már magát a magyar bajnokságon.

 

Nem akármilyen esztendőt hagyott maga mögött 2019-ben a H-Moto Team. A csapat élversenyzője, Kovács Bálint egyrészt megnyerte az IDM bajnoki szezonjának Suzuki Cup sorozatát, másrészt a cseh Exteria KSPCS Racing Team by Empora tagjaként bemutatkozhatott az Endurance-világbajnokság sepangi futamán. A 18 éves magyar versenyző a cseh Dominik Judával párban száguldott a szakadó esővel tarkított viadalon, ahol végül egy technikai hiba miatt pár körrel a vége előtt kiestek a nyolcórásra tervezett futamból. A cseh csapat vezetője már akkor bejelentette, hogy a sepangi teljesítménye alapján további lehetőséget ad Bálintnak, aki áprilisban a legendás Le Mans-i pályán ismét aszfaltra gurul a hosszútávú világbajnokságon. Sőt, a megállapodás értelmében valamennyi futamon részt vesz.

Ennek megfelelően Bálint egy komoly felkészülésen vesz részt, hogy a 24 órás viadalra tökéletes állapotban érkezzen. Egyrészt a csapat vásárolt egy terepmotort a számára, hogy minél jobb körülmények között készülhessen, illetve február végén Spanyolországban edzőtáborozik majd, ahol egy Yamaha R1-es nyergében fog körözni.

 „Rövidesen megkapom az új, 2019-es gyártmányú Yamaha YZ450F-et, ami nagyon fontos pillére lesz a felkészülésemnek. A terepmotorozás nagyon sokat segít a kondícióm fejlesztésében, valamint a csúszások korrigálásának megtanulásában. A terepezés mellett természetesen már alapozok, teremben edzek, hogy amikor február végén Spanyolországba utazom a cseh csapat meghívására egy ötnapos edzőtáborba, már tökéletes állapotba kerüljek. A kinti napokon kipróbálhatok egy Yamaha R1-est, amit nagyon várok már. Fontos megismerkedni a különféle márkákkal a fejlődésem érdekében, hiszen így sokat tanulhatok majd, ugyanis eddig kizárólag Suzukival mentem az ezresek között” – jelentette ki Kovács Bálint.

Megjelent: 1505 alkalommal

 

 

 http://balunet.hu

  

 

  

 

 mamisuli.hu

 talmaring_logo

 

  

  

 

 

Web Analytics