Sziasztok!
Bódis Ricsko vagyok, a Talmácsi Racing versenyzője
Azt kell mondjam, hogy egy nagyon hosszú, de egyben nagyon élvezetes napon vagyok túl!
Hatalmas örömmel töltött el, hogy ennyien kilátogattatok hozzánk a TALMÁCSI RACINGHEZ a Nagy Futamra, illetve, hogy ennyi magyar ember elött húzhattam a gázt es nem is akárhol, mint Budapest utcain és a nagyon szép Lánchídon!!
Nagyon nagy örömömre, nem is akárki látogatta meg a csapatunkat, mint az a Felix Baumgartner, aki többek között arról ismert, hogy extrém körülmények között, a stratosféraból ugrott ki, egy szál ejtőernyővel gépéből !! Nagyon jó érzés volt vele találkozni és váltani vele 1-2 rövid mondatot. Felixen kívül még rengeteg, nagyon híres és eredményes sportolóval találkozhattam. Így nagyon- nagyon boldog vagyok, hogy egész nap köztetek lehettem és kedvenc motorommal mehettem!
Motorozással kapcsolatban annyit szeretnék írni, hogy a hétvége folyamán a Szlovák ringre fogunk kilátogatni, ahol a jövőheti Imolai nagydíjra készülünk.
Köszönöm, hogy meglátogattatok és szurkoltok nekem!
Nyilatkozta a Talmácsi Racing Motorversenyzője, Bódis Ricskó
Magyarország egyedüli motoros világbajnoka, a 2007-ben 125cm2-es géposztályban világbajnok Talmácsi Gábor saját csapatot alapított.
Talmácsi Racing a Superbike világbajnokság superstock 600-as kategóriájában fog rajthoz állni! A csapat három versenyzővel indul, Bódis Richárd (19) teljes szezont fog futni, mig Somosi Alexander (13) a superbike vb utánpótlás szériájaként futó Europian junior cup (EJC) utolsó négy futamán fog rajthoz állni, mivel az alsó korhatár 14 év és Alexander június 20-án tölti be. A harmadik versenyző maga Gábor lesz a csapat megalapítója és vezetője!
2014 03 29-én Autós és motoros gyorsulási verseny + Opel találkozó + Szlalom Országos Bajnokság + Drift edzés.
Idén újra Európában először Kiskunlacházán a Drag arénában hódolhatnak szenvedélyüknek a gyorsulás szerelmesei! Több ezer lóerő, profik és amatőrök, motorosok, dragsterek, elképesztő látványosságok egy helyen, egy napon, a kiskunlacházi reptér kezelt betonján. Kötelező program adrenalinfüggőknek, benzingőz imádóknak és kihagyhatatlan lehetőség mindenki számára, aki úgy érzi, hosszú volt ez a... tél gyorsulás nélkül! Az Autós-Motoros Drag bajnokság ismételten kezdetét veszi a 2014-es szezonban. Mindenki szemmel tudja követni az eseményeket. Mint minden évben, idén is sok meglepetés készülődik, a téli fejlesztés gyümölcseit láthatjuk és hallhatjuk, amint szétszakítják az aszfaltot!
Megtartotta idei megemlékezését a Drapál János és barátai társaság.
Motorversenyzők, színészek,nevettetők és barátok együtt emlékeztek Böröczky” Pepire”
Böröczky József, az örök nevettető és kiváló MotoGP szakkommentátor, „mindenki Pepije”, ha még élne, ma ünnepelné 66. születésnapját. Hajdani barátai, cimborái, kollégái és motorkerékpáros társai vasárnap együtt emlékeztek rá a Közlekedési Múzeum előtt.
Az MNASZ 2014. február 21-i Közgyűlésén a tagság az alábbi tisztségviselőket választotta meg:
Elnök: Benyó Miklós
Általános Alelnök (funkcióban maradt tisztségviselő): Móczár Péter
Elnökségi tagok: Ács László, Endrei Katalin, Füzy András, Kovács József, Oláh Gyárfás
Minden elhunyt motoros emlékére!
Megemlékezést tartunk Drapál János, Böröczky József /Pepi/, Kesjár Csaba és fejet hajtunk a valaha versenyző és elhunyt sporttársaink emléke elött.
Az Esemény 2014 02 02-án 11-00-kor kezdödik!
Gyülekezés:10 00-tól Hungaroring depo.
Mami kupa 2014 kikirások.
Verseny időpontok:...
05.02-03. Máriapócs
05.31-06.01. Kakucs (jobb)
06.28-29. Euroring
07.26-27. Kecskemét
08.23-24. Kakucs (bal)
09.20-21. Euroring
Somosi Alexander
A 13 éves fiatal magyar tehetség, Somosi Alexander a Talmácsi Team versenyzője, aki számára lehetőség nyílt részt venni az idei Red Bull Moto GP Rookies Cup válogatóján Spanyolországban. Alexander motoros karrierje elején jár, de edzői, Talmácsi Gábor és Talmácsi István úgy ítélték meg, hogy mindenképpen építő jellegű lesz számára, ha próbaként kimennek a válogatóra és felmérik az erőviszonyokat. Alexander most először ült repülőn. Kinti környezet nyüzsgése is nagyon új volt számára.
http://www.mams.hu/hu/gyorsasagi/versenykiirasok
Kecskeméten ismét motorverseny!
A kiirásoknak megfelelő és sportszerü motorokat és versenyzőket várunk a bajnokság záró futamára!
Akár az első hely is megvolt !
Bódis Ricsko és szerelői a tegnapi időmérőt követően is folytatták a munkát. Ricsi miután Talmácsi Gáborral is átbeszélte tapasztalatait és meghallgatta mentora tanácsait, finomítottak Hondája beállításain, ami a versenyt elnézve igen csak jól sikerült. A fiatal magyar a 16. helyről indult és beváltotta ígéretét. Remekül kapta el a rajtot, majd iszonyatos tempót diktált és folyamatosan előzte meg versenytársait. Az ötödik körben már a dobogót érő 3. helyen száguldott, majd a 6. körben úgy tűnt megállíthatatlan. Átvette a vezetést és az élre állt. Sajnálatos módon azonban még mielőtt ezt a kört befejezhették volna a versenyzők piros zászlóval félbeszakították a versenyt és az előző kör sorrendje alapján hirdettek végeredményt. Az ötödik kör sorrendje pedig így nézett ki: első Jake Lewis, második James Flitcroft, harmadik Bódis Richárd. Ricsinek így sem lehet oka panaszra, hiszen a legutóbbi imolai verseny után ismét dobogóra állhatott.
