MAGYARORSZÁG NEMZETI NYÍLT JUNIOR- SENIOR MOTOCROSS ORSZÁGOS BAJNOKSÁG
Gyászol a magyar motokrossz. Egy nagy öreg, az egyik alapító Czuczi Győző ma délelőtt elment. Örökre. Azonban az emléke, a munkája, az eredményei, a motokrosszért tett több évtizedes meghatározó és korszakos pályafutása itt marad velünk. Örökre. Több mint 60 évig volt tagja a magyar és a nemzetközi motokrossz társadalomnak.
Akiknek a motorversenyzés nem jelent különösebben sokat, azok nyilvánvalóan úgy gondolják, mindez annyiról szól, hogy néhány, kompetitív hajlamait nem megfelelő hőmérsékleten tároló gézengúz pár körön keresztül bohóckodik, hárman dobogóra állnak és hazavisznek egy-egy pogácsaszaggatót.
Értékes pontokkal gazdagodott Kovács Bálint, Katarban
A második fordulóban is bizonyította Kovács Bálint, hogy nem véletlenül kapott ismét lehetőséget a Katari Nemzetközi Bajnokságban. A H-Moto Team fiatal motorosa a Superstock 600-asok mezőnyében már a második versenyhétvégéjén van túl, ahol ezúttal is az élmezőny tagjaként látta meg a kockás zászlót. A dohai pályán rendezett futamokon előbb az ötödik, majd a negyedik helyen végzett, így sikerült megerősítenie az összetett pontversenyben a negyedik pozícióját.
Köszönjük az izgalmas versenyeket a csodálatos eredményeket!
Egy szempillantás alatt elszaladt a 2018-as versenyszezon, ami sok kihívást, és szerencsére sok sikert is tartogatott csapatunk számára. Hugyecz Erik az MX2-es kategória magyar bajnoka, Kiss Márk az MX2-es magyar kupagyőztese, Kerese Gábor az MX1-es bajnokság bronzérmese lett, csapatként pedig hatodik ízben hódítottuk el a nagy presztízsű csapatbajnoki vándorserleget a Szvoboda Bence, Hugyecz Erik, Varga Imre összeállítású trióval.
Aki valaha is szerette az autósportot, jó szívvel emlékszik vissza a régi hegyi versenyekre, amikor hörgő Zsigulik, csikorgó NSU-k és épített Easter-autók verték fel a versenyek környéki szerpentinek csendjét. A közönség pedig lenyűgözve nézte a száguldást a pálya szélén…
Szvoboda Bence továbbra is remek formában van. A HTS Team kiválósága ezúttal az osztrák bajnokság versenyén vett részt Langenloisban, ahol - a múlt heti csehországi harmadik hely után - a dobogó második fokára állhatott fel.
Óriási Magyar siker Csehországban - Bronzéremmel !! Kezdett Szvoboda Bence!
Dobogóra állhatott Csehországban a Magyar motorversenyző
Nem volt zökkenőmentes a bemutatkozás a királykategóriában, de így is sikerült!
Szvoboda Bence (26) Húsvét hétvégéjén megkezdte a 2018-as versenyszezont. A tavalyi év cseh MX2-es bajnoka idén egy kategóriával feljebb lépett, az MX1-es géposztály trónját ostromolja. Erősebb motorok, tapasztaltabb ellenfelek nehezítik dolgát ebben az évben. A szezonnyitó Kaplice-i versenyen bár Őnmagával nem volt elégedett, de így is kivívta a versenytársak és a szakma elismerését. Bronzérmet szerzett első nekifutásra.
Íme 2018-as versenynaptárunk. Lesz lehetőség bőven motorozni az idén, szabikat kivenni, licenceket intézni, motorokat felkészíteni. Indulás!
Az időpontok megvannak, részletek pedig feltöltés alatt!
Erős szezon lesz, lehet készülni! :)
A Hungexpo Zrt. értesíti a közönséget, hogy a február 23–25. között esedékes Budapest Motor Fesztivál elmarad.
A cég minden körülményt mérlegelve a látogatók érdekében hozta meg ezt a nehéz döntést. Miután a nagy motor importőr cégek egy része jelezte, hogy idén nem vesz részt a szezonnyitó rendezvényen, a Hungexpo az utolsó pillanatig tárgyalt a legjelentősebb márkákat forgalmazó kereskedőkkel és potenciális kiállítókkal, azonban támogatás hiányában több partner is visszalépett a megjelenéstől.
