"Évek óta kiemelkedően népszerű nemzetközi autósport eseményeket rendez Magyarország: salakmotor, motokrossz Eb, Forma-1, túraautó-világkupa- és világbajnokság, kamion Európa-bajnokság. Remélhetőleg Motor Gp is megközelíti hazánkat. További nemzetközi eseményeket is rendezhetünk" - közölte Szabó Tünde, sportért felelős államtitkár.
Ahhoz, hogy további nemzetközi sorozatoknak is otthont adhassunk, a kormány támogatja egy 21. századi sportcentrum építését. A projekt fő célkitűzése, hogy Mogyoród mellett legyen egy másik multifunkcionális központ, mely a legmodernebb körülményeket teremti meg a sportágnak. A Nyíregyházára tervezett komplexum több féle technikai sportnak lehet otthona. Forma-1-es futamon kívül mindenre alkalmas lesz. A tervek szerint világ- és Európa-bajnoki futamok mellett folyamatosan kínál majd helyszínt tesztekhez, motoros és autós pályanapokhoz, valamint vezetéstechnikai központ is létesül a centrumban, csakúgy, mint egy kb. ötven szobás szálloda, egy étterem és egy konferenciaközpont is.Szabó Krisztián a legsikeresebb magyar ralikrossz versenyző, Mattias Ekström csapatában vehet részt az WRX idei két futamán. Forrás: EKS
"A szóba jöhető ingatlanokat már vizsgálják, decemberben kerül vissza a hatástanulmány a kormány elé, az azután születő kormányhatározatban lesznek majd konkrét dátumok"- tette hozzá Szabó Tünde államtitkár.

Szintén a térséget érinti, hogy a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség a kormány támogatásával pályázott a rali Európa-bajnokság egyik futamának megrendezésére. "A pályázat a 2019-23 közötti éveket fedi le, a Zemplénben, a Tokaji-hegységben, nyíregyházi központtal tervezzük a futamot. 150 páros indulása várható, 20-50 ezer néző is lehet. Erről a Nemzetközi Automobil Szövetség világtanácsa hozza meg a döntést decemberben" - mondta az államtitkár. Nem az út végén vagyunk, de ráléptünk az útra, mely új lendületet adhat a magyar autósportnak. Hiszem, hogy ez a lendület még magasabb szintre emelheti a hazai autósportot, melynek már az eddigi sikerei is a nemzetközi porond elitjébe repített minket!
Az MNASZ elnöke, Oláh Gyárfás beszélt arról is, hogy győztes pályázat esetén a sorozat, tehát a rali Európa-bajnokság utolsó fordulóját rendezhetjük meg. "Ez nagyon meghatározó, hiszen sokszor ezeken a hétvégéken dől el a bajnoki cím"- hangsúlyozta Oláh Gyárfás.
A szövetségi elnök a távlati tervek között említette, hogy a világszerte egyre népszerűbb ralikrossz-vb (WRX) egyik futamát is Magyarország rendezné, a Nyíregyházán létesítendő központban. "A sorozat a fellegekben jár, nagy nevekkel zajlik a világ 12 pontján, ehhez pályára van szükség, ami megfelel a 21. századi követelményeknek, jó helyen van, kiszolgálja a médiát és a nézőket - a Nyíregyházán épülő komplexum ezt segíti majd." Mert, hogy
Nincs a világon izgalmasabb autóverseny a ralikrossznál!
















