2018. szeptember 25., kedd 08:05

Nyíregyháza lesz a magyar autó-motorsport rallycross fellegvára

Megosztás
Nyíregyháza lesz a magyar autó-motorsport rallycross fellegvára

Rali Eb - és rali krossz világbajnoki futamra pályázik Magyarország - jelentette be Szabó Tünde, sportért felelős államtitkár, valamint Oláh Gyárfás, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke Közös sajtó tájékoztatón. Utóbbival összefüggésben új, multifunkcionális aréna építése kezdődik állami támogatással Nyíregyházán, hogy új lendületet adjanak az autósportnak.

 "Évek óta kiemelkedően népszerű nemzetközi autósport eseményeket rendez Magyarország: salakmotor, motokrossz Eb, Forma-1, túraautó-világkupa- és világbajnokság, kamion Európa-bajnokság. Remélhetőleg Motor Gp is megközelíti hazánkat. További nemzetközi eseményeket is rendezhetünk" - közölte Szabó Tünde, sportért felelős államtitkár.

Ahhoz, hogy további nemzetközi sorozatoknak is otthont adhassunk, a kormány támogatja egy 21. századi sportcentrum építését. A projekt fő célkitűzése, hogy Mogyoród mellett legyen egy másik multifunkcionális központ, mely a legmodernebb körülményeket teremti meg a sportágnak. A Nyíregyházára tervezett komplexum több féle technikai sportnak lehet otthona. Forma-1-es futamon kívül mindenre alkalmas lesz. A tervek szerint világ- és Európa-bajnoki futamok mellett folyamatosan kínál majd helyszínt tesztekhez, motoros és autós pályanapokhoz, valamint vezetéstechnikai központ is létesül a centrumban, csakúgy, mint egy kb. ötven szobás szálloda, egy étterem és egy konferenciaközpont is.Szabó Krisztián a legsikeresebb magyar ralikrossz versenyző, Mattias Ekström csapatában vehet részt az WRX idei két futamán. Forrás: EKS
"A szóba jöhető ingatlanokat már vizsgálják, decemberben kerül vissza a hatástanulmány a kormány elé, az azután születő kormányhatározatban lesznek majd konkrét dátumok"- tette hozzá Szabó Tünde államtitkár.

Szintén a térséget érinti, hogy a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség a kormány támogatásával pályázott a rali Európa-bajnokság egyik futamának megrendezésére. "A pályázat a 2019-23 közötti éveket fedi le, a Zemplénben, a Tokaji-hegységben, nyíregyházi központtal tervezzük a futamot. 150 páros indulása várható, 20-50 ezer néző is lehet. Erről a Nemzetközi Automobil Szövetség világtanácsa hozza meg a döntést decemberben" - mondta az államtitkár. Nem az út végén vagyunk, de ráléptünk az útra, mely új lendületet adhat a magyar autósportnak. Hiszem, hogy ez a lendület még magasabb szintre emelheti a hazai autósportot, melynek már az eddigi sikerei is a nemzetközi porond elitjébe repített minket!
Az MNASZ elnöke, Oláh Gyárfás beszélt arról is, hogy győztes pályázat esetén a sorozat, tehát a rali Európa-bajnokság utolsó fordulóját rendezhetjük meg. "Ez nagyon meghatározó, hiszen sokszor ezeken a hétvégéken dől el a bajnoki cím"- hangsúlyozta Oláh Gyárfás.
A szövetségi elnök a távlati tervek között említette, hogy a világszerte egyre népszerűbb ralikrossz-vb (WRX) egyik futamát is Magyarország rendezné, a Nyíregyházán létesítendő központban. "A sorozat a fellegekben jár, nagy nevekkel zajlik a világ 12 pontján, ehhez pályára van szükség, ami megfelel a 21. századi követelményeknek, jó helyen van, kiszolgálja a médiát és a nézőket - a Nyíregyházán épülő komplexum ezt segíti majd." Mert, hogy
Nincs a világon izgalmasabb autóverseny a ralikrossznál!

 

Megjelent: 938 alkalommal

 

 

 http://balunet.hu

  

 

  

 

 mamisuli.hu

 talmaring_logo

 

  

  

 

 

Web Analytics